Kihívás Napja 2016. - Gyulai Lászlóné írása és képei

Nyomtatóbarát változat

Képek

Első alkalommal vett részt településünk a Kihívás napja egész napos rendezvényen, aminek célja felhívni az emberek figyelmét az egészséges életmódra a testmozgásra a sportolás lehetőségére. Ez egész napos vetélkedő, aminek az alap ötlete még 1982-ben született meg Kanadában két szomszédos település polgármester fejében, akik szerették volna megtudni melyikük települése sportosabb. A verseny 0 órától este 9-ig tartott, folyamatosan számolták hány ember végez aktív mozgást legalább 15 percen keresztül.

Településünkön reggel kezdődött a közös sportolás a tornacsarnokban ahol igen aktívan vettek részt a tanulók a szervezők, sőt még polgármester úr is beállt a reggeli bemelegítéshez.

Több helyszínen folytatódott a testmozgás lehetőséget biztosítva bármelyik korosztálynak a hozzá legközelebb álló sportoláshoz választási lehetőség volt bőven a nap folyamán. Sorversenyek, átmozgató torna, kerékpározás, futás, kapura lövés, kengu és felnőtt aerobik.

Hírek

Aktuális hírek