Nemzeti gyásznap 2016. - Gyulai Lászlóné írása és képei

Nyomtatóbarát változat

Képek

A magyar kormány 2001-ben nemzeti gyásznappá nyilvánította október 6-át az aradi vértanuk kivégzésének emlékére. Ezen a napon félárbocra engedik a nemzeti lobogót és az intézményekre kitűzik a gyászlobogót. Az aradi vértanuk azok a honvédtisztek voltak, akiket az 1848-1849-es szabadságharcban játszott szerepük miatt, annak bukása után Aradon kivégeztek. Lázár Vilmos, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Schweidel József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Láhner György, Knezich Károly, Nagy Sándor József, Leiningen- Westerburg Károly, Aulich Lajos, Damjanich János, Vécsei Károly. Pesten ugyanazon a napon végezték ki Magyarország első felelős miniszterelnökét Batthyány Lajost.

A hősökre emlékezve ünnepi műsorral készültek településünkön, ami a rossz idő miatt a művelődési ház nagytermében volt megtartva. Lengyel József római katolikus plébános úr megemlékezett gyászbeszédében a hősökről, majd az általános iskola tanulói adták elő ünnepi műsorukat. Ezt követően a Hősök terén következett az ünnepélyes koszorúzás a Honvéd sulisok közreműködésével. Az emlékműnél elhelyezték koszorúikat településünk vezetői, a történelmi egyházak vezetői, az intézményvezetők és a civil szervezetek vezetői.

Hírek

Aktuális hírek